Willem-Alexanderstraat in Den Bommel wordt Lief & Leedstraat
Op woensdag 8 oktober is in Den Bommel de Willem-Alexanderstraat officieel benoemd tot Lief & Leedstraat. Daarmee heeft Goeree-Overflakkee nu twee Lief & Leedstraten. Het initiatief stimuleert bewoners om naar elkaar om te kijken en aandacht te hebben voor elkaar, in goede en in minder goede tijden.
In een Lief & Leedstraat is een klein potje met geld beschikbaar voor bewoners om iets liefs te doen voor elkaar. Dat kan een bloemetje zijn voor een zieke buur, een kaartje bij een jubileum of een klein gebaar om iemand op te vrolijken. 'Gangmaker' in de Willem-Alexanderstraat is Corine Vervloed, die zich met veel enthousiasme inzet voor meer verbinding in haar straat.
De Lief & Leedstraten zijn een samenwerking tussen Stichting ZIJN, de gemeente Goeree-Overflakkee en Oost West Wonen. Samen willen deze organisaties bijdragen aan buurten waar bewoners elkaar kennen, helpen en betrokken zijn bij hun omgeving.
We hopen dat dit mooie voorbeeld navolging krijgt in andere straten. Naar elkaar omkijken heeft een positief effect op de leefbaarheid en kan veel betekenen voor iemand die even een steuntje in de rug nodig heeft.
Foto: Kees van Rixoort